13° Açık
 • EURO 7.28
 • DOLAR 6.18

Selçuk İletişim “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda birinci oldu

Selçuk Üniversitesi Iletişim Fakültesi, “Radyo Yayıncılığı”, “Televizyon Yayıncılığı”, “Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı” ve “Yeni Medya Yayıncılığı” dalında düzenlenen ve 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, 46 eserl.
Konya Haber - 11 Ekim 2017 16:53 A A

Selçuk Üniversitesi Iletişim Fakültesi, “Radyo Yayıncılığı”, “Televizyon Yayıncılığı”, “Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı” ve “Yeni Medya Yayıncılığı” dalında düzenlenen ve 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, 46 eserle yarışmaya maksimum katılım karşılayan fakülte oldu.

Selçuk Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, TRT Ankara Arı Stüdyoları’nda gerçekleşen törende, “Irtibat Fakültemiz ve öğrencilerimizle kibir duyuyoruz. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda 12 ödül aldılar. TRT kurumunda da çok sayıda mezunumuzun olduğunu görüyor olmak bizi keza mutlu ediyor. TRT’ye teşekkür ediyorum; programa ve organizasyona sahip çıkarak, en azından öğrencilerimizin daha uyumlu bir müsabaka sürecinden geçerek kendi başarılarını ortaya koymalarına imkan hazırladılar. sırası gelmişken minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sizler bizim evlatlarımızsınız. Bir anne-baba kendi çocuğunun başarısından nasıl sevinç duyarsa biz o mutluluğu yaşıyoruz. Bu başarıya katkı maddesi sunan bütün arkadaşlarımızı ve derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi

Irtibat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender ise, kazanılan ödüllerin rastlantı olmadığını belirterek, “Fakültemiz ülkemizin en başarılı ve prestijli fakültelerinden biridir. Teorik eğitimle uygulamayı bütünleştiren fakültemiz, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda bunu bir kez daha ispatladı. Bize bu kibir yaşatan ilk olarak öğrencilerimize, öğretim üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hem bize bu imkanı karşılayan TRT’ye de şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yarışmada, “Radyo Haberi” dalında Muhammet Emre İncekaya’nın “Gündem” eseri, “Radyo Yayıncılığı” ve “Belgelere Dayanan Programlar” dalında Merve Çınar “Futbol Çölünde Bir Vaha Aykut Kocaman” eseri, “Drama Programı” dalında Simay Yaykır “Kara Tehlike” eseri, “Televizyon Belgesel Film” dalında Batuhan Fındıklıoğlu “Hoşuna Gitmek Lazım” eseri, “Televizyon Programcılığı” dalında Muhammet Raşit Navgasın “Ağıtlarla Sille” eseriyle birinci oldu.

Yarışmada keza “TV Haberi” dalında Dilan Tutkun, “Radyo Müzik Programı” dalında Harun Yaman ve Adem Samet Örcün, “Kısa Film” dalında Ali Can Öğet, “Belgelere Dayanan Film” dalında Akıllı Koyuncu, “Yeni Medya Yayıncılığı Blog” dalında Aytül Yıldırım, Musa Dikte Neşelendirici ve Recep Demirci eserleriyle ikincilik ödülü aldı. “Yeni Medya Yayıncılığı Blog” dalında Ayşe Yeşil, Gamze Beygirci, Şahin Bingöl, “Yeni Medya Yayıncılığı İnternet” dalında ise Ozan Zıvalı, Osman Ünal ve Kaan Güven ise üçüncü oldu.

Tüm kategorilerde birincilere 3 bin 500, ikincilere 2 bin 500 ve üçüncülere ise bin 500 lira ödül verildi. Törene, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Irtibat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, Dekan yardımcısı Prof. Dr. Kadir Canöz, Radyo-Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aytekin Can, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konya Haber - 16:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.