21° Toz
 • EURO 6.42
 • DOLAR 5.56

Selçuklu Belediyesi EPKAS projesi ile finalde

ETR Ödülleri yarışmasında Elektronik Proje Kontrol Arşivleme Sistemi (EPKAS) projesi ile finale kaldı.Selçuklu Belediyesi’nin vatandaşların belediye ile olan işlemlerini hızlandırmak, güvenilir ve seri bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmek için geliştirdiği reformcu projeler.
Konya Haber - 8 Mayıs 2017 16:35 A A

ETR Ödülleri yarışmasında Elektronik Proje Kontrol Arşivleme Sistemi (EPKAS) projesi ile finale kaldı.

Selçuklu Belediyesi’nin vatandaşların belediye ile olan işlemlerini hızlandırmak, güvenilir ve seri bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmek için geliştirdiği reformcu projeler farklı platformlarda düzenlenen yarışmalarla da ödüllendiriliyor. Selçuklu Belediyesi tarafından uygulanan ve internet üzerinden e-imzalı dijital proje doldurma özelliği ile Türkiye’de birincil olma özelliği taşıyan Elektronik Proje Teftiş Arşivleme Sistemi (EPKAS) projesi, başarısı ile 14. ETR Ödülleri yarışmasında finale kalmaya adalet kazandı.

ETR ödülleri yarışması TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile devlette örnek uygulamalara uyarı çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesi amacıyla geleneksel olarak düzenleniyor. Bambaşka kategorilere göre yapılan değerlendirmeler neticesinde Selçuklu Belediyesi Lokal Yönetimlere ve/veya tabi kuruluşlarına yönelik kategoriler dahilinde yapılan değerlendirmede yarışmaya katılan çoğu belediye arasından finale kalma başarısı gösterdi. Final töreni, 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 10:00’da TBMM’de yapılacak.

Selçuklu Belediyesi, sunduğu yenilikçi, modern, teknolojik ve kolay erişim karşılayan e-belediyecilik uygulamalarıyla geçtiğimiz yıllarda da ödüle bedel görülmüştü. Selçuklu Belediyesi’nin Türkiye Bilişim Derneği kadar düzenlenen Bilişim Yıldızları yarışmasında 2 Türkiye birinciliği, 2’de Türkiye ikinciliği bulunuyor. Keza Selçuklu Belediyesi e-TR yarışmasında e-DT (e-ilk elden temin) projesi ile 2014 yılında yeniden finalist olmayı başarmıştı.

Elektronik Proje Kontrol Arşivleme Sistemi

Bilgi Işlem Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü bünyesinde tasarlanan ve geliştirilen Elektronik Proje Yoklama Arşivleme Sistemi uygulaması ile belediye hizmetleri içerisinde bulunan Yapı Ruhsatı Verilmesi, Tadilatının Yapılması vb. işlemler için Selçuklu Belediyesi’ne başvuran mükelleflerin meslek yükü azaltılırken, belediye hizmetlerinin daha saydam, daha çabuk ve daha güvenilir verilmesini sağlıyor. Bu tatbik ile verilen proje dosyalarının eimza sertifika bilgileri güvenilir bir şekilde teftiş edilirken, proje dosyalarının dijital ortamda kontrol edilmesinden nedeniyle daha dinç ve süratli sonuçlar vermesi ve fiziki arşivleme için yer israfının önüne geçilmesi gibi kazanımlar sağlanıyor.

Konya Haber - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.