-2° Sisli
 • EURO 6.10
 • DOLAR 5.33

Selçuklu Belediyesi, sosyal ve kültürel hayata katkı sağlamayı sürdürüyor

Proje destek programı zarfında 2017 yılında 35 projeye 2 milyon 811 bin TL destek veren Selçuklu Belediyesi, öbür sivil toplum kuruluşların gerçekleştirdiği projelere konut sahipliği yapıyor.“İlham Okumaları”, “Çocuğumla Öğreniyorum”, “Yeryüzünde Umut Var”, “Bilin.
Konya Haber - 9 Mayıs 2017 13:42 A A

Proje destek programı zarfında 2017 yılında 35 projeye 2 milyon 811 bin TL destek veren Selçuklu Belediyesi, öbür sivil toplum kuruluşların gerçekleştirdiği projelere konut sahipliği yapıyor.

“İlham Okumaları”, “Çocuğumla Öğreniyorum”, “Yeryüzünde Umut Var”, “Bilinçli Tüketim ve Geleceğin Tasarruflu Gençleri”, “Yargı Ömerlerini Arıyor”, “Kültür ve Bilim Tarihimizde İz Bırakanlar” ve “İslam Tarihinin Anıt Kadınları” gibi projeleri bambaşka sivil toplum kuruluşları ile birlikte gerçekleştiren Selçuklu Belediyesi, hafta sonu 3 önemli projeye daha ev sahipliği yaptı. “Ufka Gezi 5. Bilgi ve Kültür Yarışması”, “10. Milletlerarası Öğrenci Buluşması” ve “Sultan II. Abdülhamid Döneminde Sağlık Durumu Hizmetleri” projelerine yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda öğrenci katıldı.

Ufka Seyahat 5. Data ve Kültür Yarışması

Selçuklu Belediyesi ve İrfan Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin (İRFANDER) birlikte gerçekleştirdiği Ufka Gezi 5. Veri ve Kültür Yarışması Türkiye’nin ve dünyanın öbür noktalarından 588 bin 400 kişi başvurdu. Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunun konut sahipliği yaptığı ödül töreninde Türkiye geneli ve Konya il ödülleri ibraz edildi. Yarışmanın A, B, C, D, E ve F kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olanlara 36 umre seyahati, 36 dost ülke yolculukları ve para ödüllerinden dilediği ibraz edildi. www.ufkayolculuk.com sitesi üzerinden gerçekleştirilen G (Türkçe online) ve H (İngilizce online) kategorilerinde yarışanlar aralarında birinci, ikinci ve üçüncü gelenler ise tablet bilgisayar ödülü kazandı. Sınavda 50 puan ve üstü alanlar arasından yapılacak çekilişle 10 kişiye daha Umre Seyahati ya da Dosta Seyahat armağan edildi.

10. Uluslar Arası Öğrenci Buluşması

Selçuklu Belediyesi ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonunca düzenlenen “10. Uluslararası Öğrenci Buluşması” ekinlikleri Kılıçarslan Şehir Meydanında gerçekleşti. Selçuk ve Necmettin Erbakan üniversitelerinde eğitim görebilen yabancı öğrenciler, stantlarda bölgesel yemekleri, kıyafet, sancak ve haritalarıyla ülkelerini tanıttı. Filistin, Suriye, Irak, Gambiya, Fas, Kazakistan, Yunanistan, Gürcistan’ın da aralarında bulunduğu fazla sayıda ülkeden gelen öğrencilerin, kurulan platformda sunduğu geleneksel dans gösterileri dikkati çekti.

Sıhhat alanında II. Abdülhamid

Selçuklu Belediyesi ve Sağlık Durumu-Der göre Kültür Tarihimizde İz Bırakanlar Projesi zarfında “Sultan II. Abdülhamid Döneminde Sağlık Hizmetleri” adlı konferans gerçekleşti. Proje dahilinde Selçuklu’daki okullarda bilim insanları ve din adamları hakkında bilgilendirme ve sunumlar gerçekleştiriliyor. KTO Konferans Salonunda gerçekleşen programda II. Abdülhamid döneminde sağlık durumu alanında gerçekleştirilen hizmetler Prof. Dr. Adem Ölmez göre anlatıldı.

Selçuklu Belediyesi’nin altyapılar, asfalt, temizlik gibi temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda birçok etkinlik yürüttüğünü ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Selçuklu’nun sosyal kültürel hayatına katkı maddesi karşılamak, Selçuklu’yu yalnızca belediyecilik hizmetleri ile değil, gerçekleştirilen kültürel faaliyetlerle de çekicilik merkezi haline getirmek için çaba gösteriyoruz. Proje Takviye Programımız kapsamında gerçekleştirilen Ufka Gezi 5. Veri ve Kültür Yarışması, 10. Milletlerarası Öğrenci Buluşması ve Sultan II. Abdülhamid Döneminde Sağlık Hizmetleri projelerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Selçuklu’da her hafta gerçekleşen bu etkinliklerle Selçuklu’yu iyi bir geleceğe taşımak ve gelecek nesillere kıymetli bir miras bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

Konya Haber - 13:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  KONYA’DA POLİSE SÜRPRİZ KUTLAMA
  Konya’da faaliyet gösteren “Eren’den Sonra İyilik Hareketi Grubu” üyeleri, kavga ihbarıyla olay yerine gelen polis ekiplerine sürpriz yaptı. iphone 7 plus phone cases rubber iphone 8 case tree of life Eren’den Sonra İyilik Hareketi Grubu üyeleri, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 173. whale iphone 8 plus case yıl dönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü asayiş ekiplerine sürpriz […]