10° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.07
 • DOLAR 5.36

Selçukluda yeşil alanlar yaza hazırlanıyor

Konya’nın en büyük yeşil bölge projelerini hizmete sunan Selçuklu Belediyesi, yeşil bölge ve park yapımı projelerine yenilerini eklerken, mevcut parklarda revize, peyzaj ve temizleme çalışmalarını kesintisiz devam ediyor.
Konya Haber - 17 Mayıs 2017 11:47 A A

Konya’nın en büyük yeşil bölge projelerini hizmete sunan Selçuklu Belediyesi, yeşil bölge ve park yapımı projelerine yenilerini eklerken, mevcut parklarda revize, peyzaj ve temizleme çalışmalarını kesintisiz devam ediyor. Selçuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bahar aylarının başlamasıyla birlikte başlangıç verdiği yabani otların temizliği ve çim kırkma çalışmalarını şehrin dört bir yanında sürdürüyor.

Park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bulvar ve caddelerdeki refüj ve yan bantlarda çalışmaları gerçekleştirilen yabani ot temizliğiyle, çiçeklerin ve ağaçların daha basit büyümesi sağlanırken, daha estetik bir görünüme de kavuşturuluyor. Hem gerçekleştirilen çim biçme işlemiyle yeşil dokunun korunması ve dinç bir şekilde yetişmesi amaçlanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ve alanında uzman teknik personel denetiminde özenle gerçekleştirilen çalışmalarda, lüzum halk müziği sağlığı, gerekse çevre düzenlemesi ön planla tutuluyor. Hafta sonları dahil fazla mesai yaparak Selçuklu’nun her noktada çalışmalarını sürdüren ekipler, halkın açlık ve taleplerini de ön planda tutuyor.

Selçuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çim kırkma ve yabani ot temizliği çalışmaları, toplamda 11 ekip ve 97 personel göre yürütülüyor. Kasım ayına değin sürecek olan çalışmalarda yabani ot temizliği 1 milyon 520 bin metrekare pasif yeşil bölge ve 420 bin metrekare gül ve çalı alanlarda yürütülürken çim kırkma çalışmaları 1 milyon 200 bin metrekare alanda yılda 10 defa olacak şekilde yürütülüyor.

Konya Haber - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]