18° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.51
 • DOLAR 5.66

Selçukluya 4 spor salonu daha yapılıyor

Selçuklu Belediyesi eğitime ve spora olan dayanağını ilçede yer alan 4 mektebe kazandıracağı spor salonu ile sürdürüyor.
Konya Haber - 3 Ekim 2017 15:32 A A

Selçuklu Belediyesi eğitime ve spora olan dayanağını ilçede yer alan 4 mektebe kazandıracağı spor salonu ile sürdürüyor. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın mektep ziyaretlerinde talebelerden gelen arz güzergahında yatırım programına alınması yönergeyi verdiği 4 spor salonunun üretimine başlandı. Her biri Avrupa standartlarında olacak spor salonları Kemal Akpınar İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy AİHL, Adaletli Karaağaç Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi ve Mahmut Esad Coşan AİHL mekteplerine kazandırılacak.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde üretimi devam eden spor salonunda analizlerde bulunan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Selçuklu’da belediye hizmetlerinin yurttaşlardan gelen arz ve teklifler güzergahında sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Altay, “Mahalle ziyaretleri, Cuma Buluşmaları ve mektep ziyaretleri hem fiziki mekanları yerinde görmek hem de yeni arzları toplamak ismine çok ehemmiyetli bir çalışma oluyor. Bu kapsamda reelleştirdiğimiz ziyaretlerle her fırsatta hemşehrilerimizle toplanıyoruz. Mektep ziyaretlerimizde en çok arz edilen şeylerden birisi mekteplere spor salonu. Mehmet Akif Lisesi ziyaretimizde de gençlerimiz bizden bir spor salonu istemişlerdi. Şuanda spor salonunun üretimine başladık” dedi.

“Spor yatırımları Selçuklu’da Avrupa standartlarına erişti”

Selçuklu’nun sporun en önde olduğu ilçelerden birisi olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü 20 dalda, binlerce lisanslı ve 25 binin üzerinde spor mektebi talebesiyle faaliyet gösteren çok majör bir kulüp. Kuruluşlarımız ve kuruluşlaşma oranında da Türkiye’nin en önde gelen ilçelerinden birisisiyiz. Selçuklu Belediyesi olarak bugüne kadar ilçeye 11 spor salonu, 6 kortluk tenis kulübü, 2 yarı olimpik yüzme havuzu inşa ettik. Bugün itibariyle 4 spor salonu daha inşa ediyoruz. Böylece Selçuklu spor yatırımlarında Avrupa standartlarında bir standarda kavuşmuş olacak. Bu standarda eriştiğimizde de sporcu rakamında çok ehemmiyetli bir farkındalık oluşacak ve fiziki koşullar olarak da her semtimizde insanlarımızın spor yapacağı alanlar oluşturuyoruz. Allahın İzniyle böylece yılsonunda 15 spor salonuna kavuşmuş olacağız. 2018’in sonunda Selçuklu’daki spor salonunun rakamı 20’ye erişmiş olacak. Yapay çim saha rakamında 40’a erişmiştik. Allahın İzniyle bu sene yaptığımız yatırımlarla orda da 60’lı sayılara erişmeyi kastediyoruz. Niyetimiz insanlarımızın, gençlerimizin spor yapabilecekleri mekanları her semtte oluşturabilmek. Bunun için mücadele gösteriyoruz. Özellikle mekteplerimizin bahçesi müsait olanların tamamında spor salonu yapmaya mücadele ediyoruz. Toplam maliyeti 8 milyon 500 bin TL olacak olan 4 spor salonumuzun Selçuklumuza, Konya’mıza ve gençlerimize hayırlı olmasını beklenti ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konya Haber - 15:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.