Az bulutlu
 • EURO 6.52
 • DOLAR 5.77

Selçuk’ta Kudüs konferansı

Prof…
Konya Haber - 29 Haziran 2017 15:22 A A

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in “Bir Sınav Kağıdı Kudüs” konferansı Süleyman Demirel Kültür Merkezinde, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu, öğretim üyeleri ile birçok öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Büyük Doğu Fikir ve Düşünce Topluluk Başkanı Ömer Dinçgelen, Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in kalemiyle Türkiye’nin geleceği olan gençlerin toplumsal, kültürel etkileşimlerine katkı sağlamak ve boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla yazarlar, fikir insanları ve akademisyenler gibi fikir alışverişinde bulunabilecekleri programlar düzenleyerek öğrencileri akademik ve kültürel alanda çalışmalara yönlendirmeyi milli ve manevi değerlerimizi öğrencilere aktarmalarını sağlamak amacıyla hareket ettiklerini ifade etti.

SÜ Rektör Yardımcısı Prof. kwmobile iphone 7 plus case Dr. Mehmet Okka ise, “Dünya hakikaten pek çok sıkıntılarla gelişiyor gibi görünüyor ama şunu asla unutmamak lazım; gecenin en karanlık olduğu zaman sabaha en yakın olan zamandır. Bugünlerimizi gecenin en karanlık zamanı olarak görüyorum” dedi. Prof. poetic iphone 7 plus case Dr. Okka, imanı İslamı, milli ve manevi değerlerimizi bilmek zorunda olduğumuzu devletimiz ve milletimizin birliği için anlaşmazlıklara düşmememiz gerektiğini vurguladı.

Bir davanın genci yoksa bu davanın bir işlevinin olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “Kudüs-ü Şerif kıblemiz diyoruz, kim oradan viraja çıktı. tech iphone 8 case Peygamberimiz yoksa, o Kudüs benim için ne anlam ifade eder. O Kabe ne anlam ifade eder. Peygamberimiz yoksa ve ben onu yok sayıyorsam şu dünya benim için ne anlam ifade eder. Benim bu dünyada bulunuşum dahi onun hürmetinedir. beach iphone 7 plus case La ilahe illallah diyeceğiz. Muhammedin Resullullah’ı bir kenara bırakacağız diyen bir zihniyet her şeye hakim oldu” şeklinde konuştu.

Üç semavi dininde Kudüs açısından kutsal olduğuna değinen Prof. Dr. Şimşirgil, Kudüs’ün bize Hz. cherry blossom iphone 6 case Ömer’in yadigarı olduğunu ve Türkiye’nin de bundan ders alması gerektiğini belirterek” İlk defa Türkiye bağımsızlık savaşı veriyor. Kudüs’te bunun bir parçası, inşallah farkındalık olur.

Konya Haber - 15:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]