Açık
 • EURO 5.02
 • DOLAR 4.11

Selçuktan Kızılaya kan bağışı

Kan bağışı kampanyasında konuşan Selçuk Kartallar Amerikan Futbol Takımı Kaptanı Hami Aksoy, “Kan bağışını daha çok yaşam kurtarmak için yapıyoruz.
Konya Haber - 6 Mayıs 2017 12:16 A A

Kan bağışı kampanyasında konuşan Selçuk Kartallar Amerikan Futbol Takımı Kaptanı Hami Aksoy, “Kan bağışını daha çok yaşam kurtarmak için yapıyoruz. Selçuk Kartallar olarak manâlı bir sosyal mesuliyet projesi olduğu için destekliyoruz. Bilindiği gibi kan belirlemek vücudun direncini artıyor. Yaşam kurtarmak manâlı bir şey. Selçuk Kartallar olarak bu gibi sosyal yükümlülük projelerinde takım arkadaşlarımızla birlikte yer alıyoruz. Kan ihtiyacı jurnal hayatta karşılaştığımız bir sorun. Bir gün biz de kana gereksinim duyabiliriz. Biz de Selçuk Kartallar olarak bu nesil sosyal projelere katkı maddesi sağlamak bizim için çok önemli bir mutluluk kaynağıdır” dedi.

Kan bağışı desteklerinin tekrar tekrar devam edeceğini söyleyen Selçuk Üniversitesi İktisadi ve Yönetimle Ilgili Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ay, “Toplumsal açıdan önemli bir görevi Kızılay ile birlikte öğrencilerimiz, akademik ve yönetimsel personelimizle gerçekleştiriyoruz. Tüm toplumun kan bağışı konusunda duyarlı olması gerekiyor. Bu kan bağışı kampanyalarının yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Yalnızca sosyal mesuliyet projesi olarak değil önemli manada kan ihtiyacı olan hastalarımızın bu ihtiyaçlarının karşılanması açısından çok kayda değer olduğunun farkındayız. Bu bilincin toplumda geliştirilmesi gerekiyor. Biz bu bilinçle sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Sosyal sorumluluk projemize destek veren bütün öğrencilerimize, akademik ve yönetimle ilgili personelimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kampanyaya, Selçuk Kartallar Amerikan Futbol Takımı, bay ve hanımefendi ragbi takımı, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler de yardım verdi.

Konya Haber - 12:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]