-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO 4.62
 • DOLAR 3.78

Selçukun “Sokakta Sanat Günleri

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Başkan Vekili Hasan Yaşar açılışta yaptığı konuşmada, “Selçuk Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi ve Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, Konya Çimento Hoş Sanatlar Lisesi ile ortak edinmek bizim iç.
Konya Haber - 10 Mayıs 2017 13:50 A A

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Başkan Vekili Hasan Yaşar açılışta yaptığı konuşmada, “Selçuk Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi ve Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, Konya Çimento Hoş Sanatlar Lisesi ile ortak edinmek bizim için bir onurdur. Biz sanatın aralıksız ülkü gelmesini açlık ediyoruz. Sanat ile yalnızca okullarda yok bununla beraber sokakta ve diğer mekanlarda da aralıksız iç içe olmamız gerekiyor. Bizim kültürümüzde aklı selim kalbi selim zevki selim hâkimdir. Zevki selimin icra edildiği yer sanat ortamıdır. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

“Bir başkent defalarca başkenttir”

SÜ Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Vekili Prof. Dr. Mehmet Okka ise, “Selçuk Üniversitesi olarak bu nesil sanatsal çalışmalara tekrar tekrar destek verdik. Bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Konya başkent olmanın haklı gururunu yaşamaya devam ediyor. Selçuklu kültür mirasını devam ettirmek hususunda milli ve manevi değerlerimize saygılı elde etmek zorundayız. Sanata da aynı şekilde daima saygılı elde etmek zorundayız ve onu yaşatmak mecburiyetindeyiz. Burada çini, fotoğraf, ebru, geleneksel sanatlarla ilgili böylece çok sanatı bir arada göreceğiz. Bu etkinliğin hazırlanmasında ilk olarak Üniversitemiz olmak üzere Büyükşehir Belediyesine ve Konya Çimento Hoş Sanatlar Lisesi’ne teşekkürler” dedi.

Sanatçılar sergilerini icra etti

Açılış konuşmalarının arkasında ’Sokakta Sanat Günleri’ etkinliği dahilinde sanatçılar fotoğraf, ebru, seramik sergileri ve müzik dinletisi icra etti. 8-10 Mayıs tarihleri aralarında halka açık olan faaliyet dahilinde sanatçılar fotoğraf, ebru, seramik sergileri ve müzik dinletisi yapacak. Açılışı Kazım Karabekir Caddesi üzerinde başlayan etkinlik, 9 Mayıs’ta Kültür Park’ta 10 Mayıs’ta da Mevlana Meydanı’nda sanatseverlerle bir araya gelecek.

Programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hoş Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Okka, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Lütfi Hidayetoğlu ve Doç. Dr. Ahmet Dalkıran, Istek Sabancı Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz Karakaya, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Başkan Vekili Hasan Yaşar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konya Haber - 13:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]