22° Az bulutlu
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

Seydişehir 8. Bölge Şube Müdürlüğü personeline eğitim verildi

Alan Şube Müdürlüğünde tayin yapan personele “Iş Sağlığı ve Meslek Güvenliği “eğitimi verildi.Eğitim ile ilgili açıklamalarda yer alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Çalışanlarımızın hukuki hak ve hukuki sorumlulukları, genel meslek sağlığı ve güvenliği kuralla.
Konya Haber - 17 Mayıs 2017 12:48 A A

Alan Şube Müdürlüğünde tayin yapan personele “Iş Sağlığı ve Meslek Güvenliği “eğitimi verildi.

Eğitim ile ilgili açıklamalarda yer alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Çalışanlarımızın hukuki hak ve hukuki sorumlulukları, genel meslek sağlığı ve güvenliği kuralları ve tedbirleri, iş yeri temizliği ve düzeni, meslek kazaları ve iş hastalıkları, yasal ceza sorumluluklar konusunda eğitimleri manâlı. Çalışmalarımızda önce meslek güvenliği diyoruz. İşçinin ne yaptığını, yasal haklarını bilmesi gerekli. Bunu bilirse verim de artacaktır” dedi.

Bir işletmede iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasının en kayda değer konu olduğunu ifade eden meslek sağlığı ve meslek güvenliği uzmanları ise, işyerinde oluşabilecek ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörlerin en azan indirilmesinin gerekliğini vurguladı.

Seydişehir Belediyesi Meclis buluşma salonunda düzenlenen eğitime, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir 8. Bölge Şube Müdürü Yılmaz Beşbadem ve çalışanlar katıldı.

Konya Haber - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]