15° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.83

“Tarihin yeniden inşa edildiği süreç yaşanıyor”

Genel - 13 Ekim 2018 15:16 A A

ÇANKIRI (AA) – AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Çok boyutlu bir sürece tanıklık ediyoruz. Tarihin yeniden inşa edildiği önemli bir süreç hepimizin gözleri önünde yaşanıyor." dedi.

Akbaşoğlu, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda, yerel seçimlerde Çankırı'nın şampiyonluğu yakalayacağını söyledi.

AK Parti'nin büyük bir aile olduğunu, dünyada böyle bir siyasi organizasyon bulunmadığını belirten Akbaşoğlu, "AK Parti misyonu, vizyonu olan bir partidir. AK Parti, 16 yıllık iktidarı döneminde muazzam hizmetlere, yerel, ulusal, bölgesel, küresel anlamda büyük katkılar veren, hizmetler yapan, muazzam çığır açıcı hareketin adıdır. AK Parti bu nedenle sadece partilerden bir parti değil, Türkiye ile kaderi özdeşleşmiş, bütün insanlığın kendisinden büyük şeyler beklediği hareketin adıdır." ifadelerini kullandı.

Akbaşoğlu, yeni ekonomik plan ve enflasyonla topyekun mücadele çerçevesinde Türkiye Kalkınma Bankası ile Türkiye Kalkınma Fonu'nu ihtiva eden yasayı geçirdiklerini anlattı.

Çok boyutlu bir sürece tanıklık edildiğini dile getiren Akbaşoğlu, "Tarihin yeniden inşa edildiği önemli bir süreç hepimizin gözleri önünde yaşanıyor. Bu hem ülkemiz için hem bölge ve küresel anlamda yaşanılan hadiselerin değerlendirilmesiyle ilgili hepinizin takdirlerinde. Türkiye bir taraftan terörle mücadele ediyor. Hem içeride hem dışarıda kararlılıkla kendi milli savunma sanayisi ile ürettiği milli ve yerli mühimmat ve araçlarla büyük başarılara imza atarak terörün belini kırıyor. Kırmaya da kararlı şekilde devam edecek." diye konuştu.

Akbaşoğlu, Türkiye'nin büyümesinin çeşitli terör örgütleriyle engellenmek istendiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"İçeride terörle mücadele ederken alfabenin çeşitli harfleriyle bir araya getirilmiş birtakım kurmaca terör örgütleriyle Türkiye oyalanmaya, yavaşlatılmaya, içeriye dönük kargaşalarla dışarıya bakamaz hale getirilmek isteniyor. Artık perde ortadan kalktı, maskeli balo sona erdi. Kim kimin maşası olduğunu çok iyi biliyoruz. Artık hem kuklayı hem de o kuklaları oynatan kuklacıları hesaba çekiyoruz. Türkiye'nin dik duruşlu, onurlu liderinin öncülüğünde gerek uluslararası platformlarda gerek Avrupa Birliği çerçevesinde gerek ikili ilişkilerde gerekse iç siyasetimizde bütün hakikatleri olduğu gibi milletimiz ve bütün insanlıkla paylaşıyoruz. Yapılması gerek neyse bunu milli menfaatlerimizi düşünerek ufuk çerçevesinde milli ve yerli, aynı zamanda evrensel anlam ihtivası içerisinde sonuç doğuracak şekilde hareket ediyoruz."

Genel - 15:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]