13° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar şaşırtıyor

Gündelik hayatın stresinden bunalan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarına bindiklerinde yanlarındaki eşyaları bu araçlarda unutabiliyor.
Güncel - 15 Ekim 2017 11:45 A A

Gündelik hayatın stresinden bunalan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarına bindiklerinde yanlarındaki eşyaları bu araçlarda unutabiliyor. Tramvaylar, teleferik, gezgin istasyonları ve otobüslerde unutulan eşyalar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem İşletmesi (SAMULAŞ A.Ş.) Genel Müdürlüğüne ait kayıp eşya bölümünde sahiplerini bekliyor. Unutulan eşyalar aralarında diplomalar ve bisikletin yanı sıra ney, çamaşırlık, tavla, son model cep telefonları, kimlik, cüzdan ve sefer tası gibi eşyalar bulunuyor.

Unutulması fazla zorlama olan eşyaların bile unutulduğunu açıklayan SAMULAŞ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetler Müdürü İbrahim Şahin, “SAMULAŞ’ın kurulduğu 2010 yılından bu zamana değin etkinlik gösteriyoruz. Buradaki eşyalar SAMULAŞ’ın istasyonlarında, teleferiklerinde, otoparklarında, ringlerinde, tramvaylarında ve otobüslerinde unutulan eşyalardır. Unutulan eşyalar personel göre tutanak tutularak buraya getiriliyor. Teslim alınan unutulan eşyalar SAMULAŞ’ın internet sitesinde yayınlanıyor. Eşyalarını sitede gören vatandaşlar, buraya gelerek bizden alabiliyorlar” dedi.

Fiyatı Yüksek ürün unutan vatandaşların derhal kayıp eşya bürosuna başvurduğunu ifade eden İbrahim Şahin, “En son unutulan ilginç eşyalar arasından ‘sefer tası’ var. Vatandaş, yemek için taşıdığı sefer tasını tramvayda unutmuş. Yine diplomaların unutanlar var. Telefon unutan fazla oluyor. 24 saat ellerinden düşürmedikleri cep telefonlarını unutuyorlar, almaya da gelmiyorlar. Lakin akıllı veya pahalı telefon unuturlarsa hemen gelip alıyorlar. Unutulan eşyalar arasında bisikletler de var. Bisikletleri nasıl unuttuklarına ben de bir manâ veremiyorum. Buradaki eşyalar 1 yıl her tarafında durabiliyor. Eşyaların 1 senede sahibi çıkmazsa işe yarayanlar, bir takım ulus kurumlarını veriliyor. İşe yaramayanlar ise yıkım ediliyor. Bozulacak yiyecekler ise 24 saat burada bekleyebiliyor. Yiyecekler 24 saatten sonradan imha ediliyor. Toplu taşımada eşyası kaybolan vatandaşlar, internet sitesini takip ederek eşyalarının nerede olduğunu görebilirler” diye konuştu.

Kayıp eşya bölümünde 1 yıldan pozitif duran eşyalardan kullanılabilir olanları ulus kurumlarına verilirken, işe yaramayanlar ise tahrip ediliyor. 

Güncel - 11:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.