Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

Türk gemisi Akdeniz’de 75 muhaciri kurtardı

İtalya’nın Sicilya Adası ile Yunanistan’ın Pylos şehri arasında bulunan bölgede denizde çekilen teknedeki 75 muhacir, Türk işletmeyi Turkon Line işletmesine ait İbrahim Dede isimli gemi tayfayı tarafından kurtarılarak Yunan makamlarına teslim edildi. Turkon Line CEO’su Alkın Kalkav.
Güncel - 3 Ekim 2017 08:51 A A

İtalya’nın Sicilya Adası ile Yunanistan’ın Pylos şehri arasında bulunan bölgede denizde çekilen teknedeki 75 muhacir, Türk işletmeyi Turkon Line işletmesine ait İbrahim Dede isimli gemi tayfayı tarafından kurtarılarak Yunan makamlarına teslim edildi.

Turkon Line CEO’su Alkın Kalkavan, İzmir’den İspanya’nın Algeciras limanına konteynır taşıyan gemilerinin firari muhacirleri kurtardığını söyledi.

Kalkavan, Pylos’un 40 mil sarihlerinde öğleden sonra yaşanan hadisede Yunanistan sahil güvenlik takımlarının Turkon Line’a bağlı İbrahim Dede gemisini bölgede bulunan ve çekilen tekne mevzusunda bilgilendirerek destek istediğini kaydoldu.

Gemi tayfasının çekilen tekneye yanaşarak, İtalya’ya gitmek isteyen Irak ve Suriye tebaalı 15 çocuk, 2 bebek, 12 bayan, 46 erkeğin bulunduğu toplam 75 bireyi kurtardığını belirten Kalkavan, muhacirlerin bölgeye gelen Yunan sahil güvenlik takımları eskortluğunda Pylos limanına götürüldüğünü bildirdi.

Kalkavan, personellerinin teknedeki muhacirleri gemiye alarak gereksinimlerini karşıladıklarını ifade ederek, “İnsanlık ismine böyle bir tutumda bulunduk. Bu her armatörün yapması gereken bir tavır.” biçiminde konuştu.

Güncel - 08:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]