13° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

Türk Hava Yolları, Amerika Birleşik Devletleri uçuşları hakkında söyleme yaptı

Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan Vize krizinin ardından Türk Hava Yolları’ndan Türk Hava Yolları söyleme geldi.
Güncel - 9 Ekim 2017 16:37 A A

Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri arasında yaşanan Vize krizinin ardından Türk Hava Yolları’ndan Türk Hava Yolları söyleme geldi. Yapılan söylemede Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika Birleşik Devletleri-Türkiye vize uygulaması ile alakalı bazı farklılıkların yapıldığı belirtilirken bu farklılıktan İstanbul aktarmalı yolcuların etkilenmediği vurgulandı.

Türk Hava Yollarının söylemesi şöyle:

“Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika Birleşik Devletleri-Türkiye vize uygulaması ile alakalı bazı farklılıklar yapılmıştır. Bu farklılık İstanbul aktarmalı yolcularımızı etkilememektedir.

İstanbul aktarmalı yolcularımız haricindeki, Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika Birleşik Devletleri-Türkiye arası seyahat edecek, 9 Ekim 2017 ve evvelinde tertip edilmiş biletler için 9 Ekim 2017 – 31 Ekim 2017 tarihleri arasındaki Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı T.C. pasaportlu Amerika Birleşik Devletleri varışlı, Amerika Birleşik Devletleri pasaportlu Türkiye varışlı tüm yolcularımızın, 31 Ekim 2017 tarihine kadar operasyon yaptırmaları kaydıyla, T.C. pasaportlu yolcularımız için, rezervasyon farklılıkları fiyatsız olarak reelleştirilebilecektir.

İade arzları:
Hiç kullanılmamış biletlerin fiyat iadesi yapılabilecektir. Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin bitirilmemiş olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait fiyat iadesi yapılabilecektir.

Bilet vaktinin uzatılması:

Rastgele bir fiyat farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Ekim 2017 dahil tarihine kadar uzatılabilecektir. Alakalı uygulamalar yalnızca Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerinde geçerli olacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri pasaportlu yolcularımız için, rezervasyon ve rota farklılıkları fiyatsız olarak reelleştirilebilecektir.

İade arzları:

Hiç kullanılmamış biletlerin fiyat iadesi yapılabilecektir. Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin bitirilmemiş olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait fiyat iadesi yapılabilecektir.

Bilet vaktinin uzatılması:

Rastgele bir fiyat farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Ekim 2017 dahil tarihine kadar uzatılabilecektir. Alakalı uygulamalar yalnızca Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerinde geçerli olacaktır.” 

Tuncer Cengiz

Güncel - 16:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.