Sisli
 • EURO 6.32
 • DOLAR 5.70

“Uyuşturucuyla Mücadelede Toplumsal İş Birliği Paneli”

Genel - 26 Haziran 2019 21:15 A A

ANKARA (AA) – Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Uyuşturucuyla mücadele terörle mücadele kapsamına alınmalıdır. Şu an teröre verdiğimiz şehitten daha fazla gencimizi uyuşturucuya kurban veriyoruz." dedi.

Keçiören Belediyesi ile Keçiören Uyuşturucu Bağımlılığı ve Alkolizmle Mücadele Derneği (KUBAM) iş birliğinde 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla "Uyuşturucuyla Mücadelede Toplumsal İş Birliği Paneli" düzenlendi.

Altınok, Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu'nda yapılan programın açılışında yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadelenin toplumun bütün kesimlerinin üzerine düşen bir görev olduğunu belirtti.

Gençlerin zehirlenmesinin geleceğin zehirlenmesi anlamına geldiğini söyleyen Altınok, gençleri uyuşturucudan korumak ve bağımlı olanları tedavi ederek ailelerine ve topluma kazandırmak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı.

Altınok, uyuşturucu ile mücadelenin ülke için önemine işaret ederek, "Uyuşturucuyla mücadele terör ile mücadele kapsamına alınmalıdır. Şu an teröre verdiğimiz şehitten daha fazla gencimizi uyuşturucuya kurban veriyoruz." dedi.

KUBAM Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özkan, gençleri uyuşturucu bağımlılığından korumak için her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını belirterek, sanat ve spor gibi uğraşların gençlerin bağımlılıklardan korunmasındaki önemine işaret etti.

Özkan, "Güçlü bir gelecek için sporu gençler arasında yaymak istiyoruz. Gençler arasından bilim, sanat ve sporda şampiyonlar çıksın, bayrağımızı dünyanın her yerinde gururla dalgalandırsınlar istiyoruz." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından KUBAM Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özkan'ın moderatörlüğünde MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, İçişleri Bakanlığı Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Daire Başkanı Ömer Ulu, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) Sorumlusu İsmail Volkan Şahiner, Emekli Emniyet Müdürü Mutlu Çelik ve Engelli Ressam Yusuf Akgün'ün katılımıyla "Uyuşturucu ile Mücadelede Toplum ve Ailenin Önemi" konulu açık oturum yapıldı.

Programda, uzman narkotik köpekler eşliğinde gösteri gerçekleştirildi. Ayrıca, sanatçı Mustafa Şanöz "Yavrum Nerede" adlı şarkısını seslendirdi.

Genel - 21:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.