Açık
 • EURO 4.65
 • DOLAR 3.81

Vali Canbolattan Yaşama Yol Ver kampanyasına destek

Sağlık Durumu ekiplerinin, acil tıbbi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara asistan olabilmeleri için saniyelerin bile hayati tartma taşıdığına dikkat çeken Vali Canbolat, “112 ekiplerimiz, çağrı merkezine gelen ihbarın peşinde, en kısa sürede hastaya ulaşıp, birincil tıbbi mü.
Konya Haber - 15 Mayıs 2017 14:29 A A

Sağlık Durumu ekiplerinin, acil tıbbi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara asistan olabilmeleri için saniyelerin bile hayati tartma taşıdığına dikkat çeken Vali Canbolat, “112 ekiplerimiz, çağrı merkezine gelen ihbarın peşinde, en kısa sürede hastaya ulaşıp, birincil tıbbi müdahaleyi yaparak, hastayı en yakın ve uygun hastaneye ulaştırmak için çalışıyorlar. Müdahale edebilmeleri için de ilk olarak hastaya ulaşmaları gerekiyor. Bu süreçte trafikte seyreden araçlar vakit açısından belirleyici bir rol oynuyor. Sürücülerimizden, sireni açık ambulansların ilerleyişini kolaylaştırmalarını, kimseyi tehlikeye düşürmeden yolun ve trafiğin durumuna kadar ambulanslara yol vermelerini istiyoruz” dedi.

Hayati tehlikesi olan bir hastaya acil tıbbi müdahalenin gecikmesinin, can kayıplarına niçin olabildiğini gösteren Vali Canbolat, “Ambulanslarımızı gereksizce meşgul etmemiz ya da trafikte yaşattığımız gecikme nedeniyle vaktinde müdahale edilemeyen bir vatandaşımızın kaybından sorumluluk sahibi olabiliriz. Yol bahşedilen bir ambulansın kurtardığı yakınımızın, yaşamına devam etmesinin mutluluğunu da yaşayabiliriz. Hayatta birçok şeyin telafisinin olası olduğunu, oysa insan hayatının ve zamanın telafisinin muhtemel olmadığını unutmamalıyız” şeklinde konuştu.

Konya 112 ekipleri, Sağlık Bakanlığı’nın ülke genelinde yürüttüğü ‘Yaşama Yol Ver’ kampanyası kapsamında, acil durumlarda yapılması gerekenler konusunda vatandaşları bilgilendirmek için şehrin farklı noktalarında ‘Yaşama Yol Ver’ stantları kurdu. Ulusal Eğitim Bakanlığı’na yan okulları da ziyaret edecek olan 112 ekipleri, öğrencileri bilgilendirerek, dağıtılmış hediyeler verecek.

Konya Haber - 14:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]