16° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.44
 • DOLAR 5.59

Vergi Dairesi Başkanı Ünver, MÜSİAD Konyanın konuğu oldu

MÜSİAD Konya Şubesi kısa toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansta “6736 Sayılı Alacakların Her Tarafta Yapılandırılması Kanunu ve Yeni Kurulan Ihtisas Ücret Daireleri” konuları anlatıldı.
Konya Haber - 15 Mayıs 2017 12:28 A A

MÜSİAD Konya Şubesi kısa toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansta “6736 Sayılı Alacakların Her Tarafta Yapılandırılması Kanunu ve Yeni Kurulan Ihtisas Ücret Daireleri” konuları anlatıldı. Konferansın başlangıç konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “6736 sayılı kanundan yararlanabilmek için ilk iki taksitin mutlaka 31 Mayıs 2017 tarihine dek ödenmesi gerekmektedir. 6736 sayılı kanundan muamele etmek için ünlü olan bu fırsatın kaçırılmaması son derece önemlidir” dedi.

6736 Sayılı Alacakların Bitmiş Yapılandırılması Kanunu ve Yeni Kurulan Uzmanlaşma Ücret Daireleri hakkında data veren Ücret Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver ise, “6736 sayılı kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan kayda değer şartlardan biri de ilk iki taksitin mutlaka süresinde ödenmesidir. Borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin peşin ya da birincil iki taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun dahilinde birincil taksitlerini Kasım 2016’da ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine değin yapacaklardır. Ilk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise birincil iki taksitlerini içinde bulunduğumuz Mayıs ayı sonuna kadar ödemedikleri takdirde yapılandırma kanunundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir. Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık karşılayan 6736 sayılı kanundan adet edinmek için meşhur olan bu son şansın mükelleflerimiz kadar kaçırılmaması gerekir” diye konuştu.

İstişare toplantıları ile birlikte sorunların karşılıklı konuşularak çözüme ulaştığını gösteren Ünver, Konya Aidat Dairesi Başkanlığının vatandaşlara sorunsuz şekilde hizmet etmenin gayreti içinde olduklarını kaydetti. Musa Kazım Ünver, “Bu doğrultuda Başkanlığımız bünyesinde Katma Layık Vergisi iadelerinin etkinleştirilmesi ve hızlandırılması, iade süreçlerinin standartlaştırılması, katma değer vergisi iadesi konusunda uzmanlaşmış personel ile mükelleflere daha kaliteli hizmet verilmesi nedeniyle, 1 Mayıs tarihinden itibaren Konya Ihtisas Ödenti Dairesi Müdürlüğümüz faaliyete geçerek hizmet vermeye başlamıştır. Konya’da 940 mükellefimiz uzmanlaşma Vergi dairesine geçmiştir. Bu mükelleflerimiz Nisan ayı KDV beyannamelerini uzmanlaşma ödenti dairemize vereceklerdir. Mükelleflerimizin diğer beyannamelerini önceki süreçte olduğu bağlı olduğu aidat dairelerine vermeye devam edeceklerdir” şeklinde konuştu.

6736 Sayılı Alacakların Her Yerde Yapılandırılması Kanunundan faydalanmak isteyenlerin sayısı epeyce pozitif olduğunu kaydeden Ünver, Konya Ücret dairesinin Ülke genelindeki 30 Aidat dairesi Başkanlığının geçerek birincil sırada yer aldığını vurguladı. Ünver, “Çok ciddi bir galibiyet elde ettik. Tahsilatta da birincil sırada yer edinmek için gayret gösteriyoruz. Türkiye ortalamasının üstünde bir galibiyet sağladık. Bu galibiyet sadece Ücret Dairesinin değil, ilk önce MÜSİAD Konya gibi Sivil Toplum Kuruluşlarının başarısıdır” dedi.

Başkan Ünver’in konuşmasının arkasından Kazanç İdaresi Grup Müdürleri Eyüp Yılmaz kanunun ayrıntılarını, Behzat Er ise Uzmanlaşma Ücret Dairesi Müdürlüğü konusunda bilgiler verdi. Başkan Ömer Faruk Okka konferansın sonunda, Aidat Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver’e hediye taktim etti.

Konya Haber - 12:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.