Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.48

Yetim çocuklar at bindi

İlim Bölüştürme Cemiyeti Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu, tarafından koordine edilen ‘At Binme Etkinliği’ Fırat Üniversitesi Atçılık Eğitim Merkezinde yapıldı.
Güncel - 15 Ekim 2017 13:47 A A

İlim Bölüştürme Cemiyeti Elazığ Şubesi Yetim Komisyonu, tarafından koordine edilen ‘At Binme Etkinliği’ Fırat Üniversitesi Atçılık Eğitim Merkezinde yapıldı. Düzenlenen faaliyet kapsamında merkezde oluşturulan özel alanda, eğitimciler kadar yönlendirilerek cet binmeyi öğrenen çocuklar, at binmenin keyfini çıkardı.

Çocukların sosyal hayata daha faal bir biçimde dahil olmalarının amaçlandığı etkinliğe yaklaşık 50 çocuk katıldı. Fırat Üniversitesi olarak bütün sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini gösteren Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Özellikle kimsesiz, yetim çocukların İlim Dağıtım Cemiyeti tarafından sahiplenilmeleri bizim için epeyce önemlidir. Sosyal yükümlülük projeleri kapsamında çiftliğimizdeki atlarımızla şehrimize gelen insanlara hizmet veriyoruz. Bu hafta sonu da yetim çocuklarımıza faaliyet kapsamında hizmet verdik” dedi.

Babasız öğrencilere karşın at binme etkinliği düzenlediklerini açıklayan İlim Dağılma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, “Sosyal sorumluluk namına çocuklarımızın eğlenmesi, gezmesi, sosyal hayata katılması için bu etkinliği düzenledik. Burada 50’ye yakın çocukla bir araya geldik. İlim Dağılım Cemiyetine belirtilen çoğu çocuk var. Onlarla sosyal yükümlülük projeleri çerçevesinde ilgileniyoruz. Bunlar toplumun her katmanından insanların katılması gereken bir sosyal sorumluluktur” diye konuştu.

ÇOCUKLAR FAZLA MUTLU OLDU

Birincil kez cet bindiğini dile getiren çocuklardan İsmihan Akın, “Birincil soy bindiğimde korkmuştum lakin sonra korkum geçti fazla mutluyum. Bugün iki kere ata bindim. bir defa siyahına, bir defa de beyazına bindim. Şuan fazla mutluyum” dedi.

Atçılık eğitim merkezini çok sevdiğini söyleyen çocuklardan Havvanur Öztürk ise, “Cet birincil bindiğim zaman korkmuştum. Şimdide birazcık korkuyorum. Büyüdüğümde beygir binmeyi öğrenmek istiyorum. Buraya iyi ki gelmişim çok memnunum. Cet binmek fazla güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

Atları çok sevdiğinden bahseden Baran Kılıç ise, cet bindiği vakit heyecanlandığını, kendi atının olmasını fazla istediğini ve büyüdüğünde kendi atını alacağını açıklama etti.

Zafer Demirbaş Güncel - 13:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]